Blog

Ako si vybrať najlepšie záhradné sedenie podľa vašich potrieb

Zahradne sedenie bezove toledo

Výber kvalitného a odolného záhradného sedenia nemusí byť zdrvujúci. Či už chcete vymeniť staré sedenie, alebo si kupujete úplne prvé, využite niektoré z našich rád a použite ich ako návod.

 

Nastavte si rozpočet

Je čas začať nakupovať nové záhradné sedenie. Váš prvý inštinkt môže byť, že pobežíte do najbližšieho obchodu s nábytkom a vyberiete si najdrahšiu zostavu, akú uvidíte. To však nie je vždy dobrý nápad. Namiesto toho venujte trochu času plánovaniu dopredu a uistite sa, že kupujete správny výrobok pre svoje potreby.

Stanovte si rozpočet: Ešte pred vstupom do obchodu sa rozhodnite, koľko peňazí chcete minúť na nové záhradné sedenie. Najlepšie je urobiť to ešte pred tým, ako sa vyberiete na nákupy, aby ste sa nenechali uniesť vzrušením z nájdenia výhodnej ponuky a nakoniec neutratili viac, ako ste plánovali.

Vedzte, čo chcete: Predtým, ako sa vyberiete na nákupy, venujte nejaký čas premýšľaniu o tom, aký nábytok bude najlepšie vyhovovať vašim potrebám – od veľkosti a tvaru až po farbu a štýl. Keď budete mať predstavu o tom, aký typ záhradného nábytku hľadáte, pomôže vám to zúžiť možnosti, keď príde čas vybrať si jednu z tisícov možností v maloobchodných predajniach alebo online katalógoch.

Zvážte životnosť: Pri nákupe záhradného nábytku zvážte, ako dlho vydrží v reálnych podmienkach, ako je dážď, sneh a extrémne teploty – pretože povedzme si pravdu: Môžete si kúpiť nové vankúše každý rok, alebo raz, kvalitnejšie a odolnejšie.

Emerson light grey

Určite veľkosť a usporiadanie priestoru

Veľkosť je vždy dôležitým faktorom pri výbere záhradnej zostavy. Ak nakupujete do malého priestoru, zvážte dvojdielnu súpravu so stolom a dvoma stoličkami. Ak máte väčšiu plochu, vyberte si niečo, kam sa zmestí viac ľudí.

Zmerajte plochu záhrady alebo terasy a určte, s akou vonkajšou plochou môžete pracovať. To vám pomôže vybrať správnu veľkosť nábytku pre vaše potreby.

Zvážte svoj životný štýl a aktivity

Štýl, veľkosť a usporiadanie nábytku na terasu by mali vychádzať aj z toho, ako často ju používate a aké činnosti na nej vykonávate. Ak napríklad radi prijímate hostí alebo organizujete večierky na záhrade, zvážte kúpu väčších kusov, ako sú pohovky a sedacie súpravy, ktoré pojmú viac ľudí naraz.

Hlinikove zahradne sedenie sivohnede callas 1

Vyberte si materiál

Výber kvalitného a odolného záhradného sedenia nemusí byť zdrvujúci. Či už chcete vymeniť starú zostavu, alebo kupujete svoju úplne prvú, využite niektoré z našich rád a použite ich ako návod.

Drevené záhradné sedenie

Drevené zostavy patria medzi najobľúbenejšie pre terasy a záhrady. Sú jednoduché na údržbu, ale vyžadujú si určitú špeciálnu starostlivosť, aby vydržali dlhé roky. Nikdy by ste ich nemali nechávať vonku na daždi alebo snehu, pretože to spôsobí ich deformáciu alebo hnilobu. Je tiež dôležité, aby ste drevo pravidelne ošetrovali moridlom alebo tmelom, aby ste ho chránili pred poškodením vplyvom počasia.

Hliníkové záhradné sedenie

Hlavnou výhodou hliníka je jeho životnosť – vydrží dlhšie ako drevo bez akejkoľvek väčšej údržby. Hliníkové záhradné zostavy však zvyčajne nevyzerajú tak dobre ako drevené, hoci v súčasnosti sú k dispozícii niektoré atraktívne dizajny. Hliník je tiež drahší ako drevo, ale ak je to vo vašom rozpočte, potom hliník určite stojí za zváženie.

Záhradné ratanové sedenie

Umelé ratanové súpravy sú ideálne, ak chcete niečo, čo vyzerá ako prírodný ratan, ale môže byť ponechané vonku v zlom počasí bez rizika hniloby alebo deformácie.

Drevene zahradne sedenie gotebork 10

Vyberte štýl, ktorý zodpovedá vašej osobnosti

Ak pozeráte ponuku záhradných sedení môže byť pre vás ťažké zistiť, kde začať, keď je k dispozícii toľko možností. Pred nákupom zvážte, aké sú vaše potreby a čo od záhradného nábytku očakávate. Nemusíte si vybrať niečo, čo sa bude hodiť do každej miestnosti vo vašom dome – alebo sa dokonca nebude hodiť vôbec – ale ak si vyberiete štýl, ktorý zodpovedá vašej osobnosti a odráža váš vkus, budete s nákupom spokojnejší.

Zvážte, koľko času budete tráviť vonku

Ak nebudete tráviť veľa času vonku, potom možno nezáleží na tom, či vaša nová terasová súprava ladí s ostatným nábytkom v dome. Ak však plánujete tráviť veľa času vonku, potom je dôležité, aby jednotlivé kusy dobre ladili s existujúcim interiérom. Ak sa vám páči elegantný moderný dizajn alebo nábytok vo vidieckom štýle, potom by ste mali hľadať záhradné sedenia, ktoré sa hodia aj k týmto štýlom.

Terasova suprava olympia

Zvážte odolnosť a údržbu

Ďalším faktorom, ktorý je potrebné zvážiť pri kúpe nového záhradného nábytku, je odolnosť a údržba. Ak trávite veľa času na terase alebo záhrade, pravdepodobne sa oplatí investovať do niečoho, čo vydrží dážď, vietor a extrémne teploty bez toho, aby sa ľahko poškodilo. Možno budete chcieť zvážiť aj to, ako ľahko sa čistí.

Zvážte farbu a povrchovú úpravu

Pri nákupe nábytku na záhradu je potrebné mať na pamäti niekoľko vecí.

Zvážte farbu a povrchovú úpravu. Chcete, aby farba nábytku ladila s vaším interiérom. Ak máte napríklad tehlovú terasu, môžete zvážiť tehlovočervené alebo tmavohnedé farby zostavy. Okrem toho by ste mali zvážiť, aká odolná je povrchová úprava. Niektoré povrchové úpravy sú odolnejšie ako iné, preto sa uistite, že ide o niečo, čo vydrží dlho a nevybledne ani sa ľahko neodštiepi.

Uprednostnite kvalitu pred kvantitou. Pri kúpe záhradného sedenia je dôležité pamätať na to, že kvantita nie je vždy lepšia ako kvalita. Niektoré obchody síce ponúkajú viac kusov vo svojich súpravách, ale tie často nie sú také pevné alebo odolné ako súpravy s menším počtom kusov. Ak na to máte rozpočet, investujte radšej do jednej kvalitnej súpravy, ktorá vám vydrží mnoho rokov, ako do niekoľkých nekvalitných, ktoré nevydržia vôbec dlho.

Nezabudnite na príslušenstvo! Dobrá súprava záhradného nábytku obsahuje všetko od stoličiek (kresiel) a stolov, poprípade pohoviek, vankúše – nezabúdajte však ani na ďalšie doplnky, ako sú slnečníky alebo bytové doplnky napr. dekoračné vankúše, deky, vázy, svietniky !

Ratanove sedenie ventura bezova

S trochou trpezlivosti môžete nájsť záhradnú súpravu, ktorá bude dobrá pre vás, váš domov aj vašu peňaženku.

Nakoniec všetko závisí od vašich individuálnych potrieb, preferencií a rozpočtu. Ak máte málo peňazí, nepreháňajte to s nákupom zostavy, ktorá je buď príliš lacná, alebo príliš drahá. Namiesto toho uprednostnite kvalitu pred čímkoľvek iným. A ak môžete, nájdite si zostavu, ktorá je dostatočne univerzálna, aby vyhovovala vašim potrebám aj interiéru. Nebojte sa – či už nahrádzate starú súpravu alebo kupujete novú po prvýkrát, dobrý záhradný nábytok nemusí byť zdrvujúci proces. Prajeme vám príjemné nakupovanie!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *