Blog

Domček na náradie – konečne poriadok v náradí

Domcek na naradie svetle drevo richmond 10x9 6 e1680170082865

Udržiavaná záhrada je ozdobou nehnuteľnosti. Netreba nikoho presviedčať o tom, koľko úsilia treba vynaložiť na vytvorenie dokonalej záhrady. Vo fáze návrhu a potom počas prác na trávniku sme plní nadšenia. Prvé rozkvitnuté kvety, stromy a prvé kosenie trávy vždy vzbudzujú hrdosť na dobre odvedenú prácu. Čím dlhšie však naša záhrada funguje, tým viac nástrojov je potrebných na jej starostlivosť. Prichádza čas, keď je vybavenia toľko, že je potrebné nájsť vhodné miesto na jeho uloženie. Najjednoduchším a najlepším riešením je domček na náradie. 

 

Domček na náradie ako atraktívny prvok záhrady

 

Kôlňa na náradie môže byť celkom malá – veľkosť skrine, ale môže to byť aj stavba dosť veľkých rozmerov – ako altánok. Samozrejme, výber závisí od našich okamžitých potrieb. Pri rozhodovaní o konkrétnej veľkosti domčeka sa oplatí položiť si otázku: bude to len odkladací priestor na náradie či aj na záhradný nábytok. Ďalej: je naša záhrada už taká, ako sme si ju vysnívali, alebo je to ešte miesto na rozvoj. Budeme skladovať záhradnícky materiál ako vrecia so zeminou, kôru, črepníky v domčeku vedľa náradia? Ak vedieme spoločenský život a naša záhrada sa stále modernizuje a zveľaďuje, oplatí sa investovať do solídneho veľkého domčeku na náradie. Zmestí sa do nej všetko, čo teraz používame a čo môžeme o nejaký čas potrebovať.

 

Domcek na naradie svetlisivy vnutro hudson 277x191 1

 

Domček na náradie je jeden z dôležitých prvkov záhradnej architektúry. Mal by byť esteticky zladený s celou úpravou záhrady, priestranný a odolný voči poveternostným vplyvom. Domčeky na náradie sa dajú kúpiť v toľkých prevedeniach, že s výberom toho správneho modelu určite nebude problém.

Zahradny domcek vnutro

 

Moderné plasty 

 

Domček (prístrešok) na náradie vyrobený výhradne z kvalitného plastu je úplne vodotesný. Nepodlieha škodlivým účinkom slnečného žiarenia ani iným extrémnym poveternostným vplyvom. Je to investícia na roky. Vetracie otvory a okno umožňujúce prúdenie denného svetla dovnútra zaisťujú ideálnu vlhkosť a teplotu. Zariadenia, semiačka alebo vrecká so zeminou alebo kôrou uložené v domčeku sa neznehodnotia. Odolná podlaha chráni pred vlhkosťou, chladom a hlodavcami. Podľa potreby si môžeme vybrať domček s jednokrídlovými alebo dvojkrídlovými dverami. V druhom prípade je prístup do interiéru naozaj pohodlný. Je ľahké jazdiť dovnútra s kosačkou alebo umiestniť záhradný nábytok aj bicykle.

Výhodou moderných domčekov na náradie alebo odkladacích priestorov na náradie je jednoduchá alebo sedlová strecha. Zaručuje bezpečnosť konštrukcie aj v zime, keď napadne sneh. Panelom, z ktorých je domček postavený, mráz neškodí – nelúpe sa, nepraskajú, nevyblednú. Prístrešky na náradie vyrobené z moderných plastov sú (na rozdiel od drevených modelov) úplne bezúdržbové a nevyžadujú ďalšiu údržbu.

Domcek boston bezovy

Udržujte poriadok vo svojom domčeku na náradie

 

Ak chceme mať v domčeku čo najlepší poriadok, oplatí sa zaobstarať si ďalšie police, stojany na náradie alebo priestranné úložné boxy. Nejde predsa o to, že neporiadok zmizne zo záhrady a presunie sa do domčeka. Ide o to, že už nikdy nebude chaos v záhradkárskom náradí a všetkých ostatných predmetoch či zariadeniach používaných v domácej záhrade. Čím precíznejšie naplánujeme usporiadanie interiéru domčeka na náradie, tým väčšia je šanca, že sa neporiadku raz a navždy zbavíme.

Záhrada je krásna len vtedy, keď nás neporiadok neodrádza od toho, čo je najdôležitejšie – od krásy rastlín. Ak máme v záhrade dodatočne gril, bazén, ihrisko alebo inú rekreačnú a oddychovú zónu, udržiavanie poriadku si vyžaduje železnú disciplínu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *