Blog

Záhradný nábytok – pomôžte si ním skrášliť záhradu

Zahradny nabytok hnedy trivento

Upravená záhrada je pre mnohých ľudí veľkým pôžitkom. Pekné a útulné miesto je ideálne pre relax. Už v štádiu plánovania vášho domova treba myslieť na záhradu, či a aké rastliny a stromy by ste tam chceli mať. Funkčnosť záhrady do veľkej miery ovplyvňuje práve záhradný nábytok. Kúpou záhradného nábytku si ušetríte kopec síl pre zorganizovanie štýlového oddychového miesta.

Vytúženú záhradu tvoríme roky

Vytvorenie krásnej záhrady si vyžaduje veľa času, síl a peňazí. Zároveň je to pre nás upokojujúca činnosť, preto je vývoj okolia domu beh na dlhú trať. Toto dlhé obdobie je taktiež časom, ktorý potrebujú rastliny na svoje zakorenenie a vyrastenie do požadovanej podoby. Jednu vec, ktorú netreba odkladať je výber záhradného nábytku. Zároveň netreba robiť unáhlené rozhodnutia a dočasné riešenia.

Pexels souranshi fashion and lifestyle magazine 4497545 scaled

Záhradný nábytok pre úpravu záhrady

Záhradný nábytok používame pri rôznych príležitostiach, preto pri jeho výbere musíme zohľadniť jeho použitie a odolnosť voči poveternostným podmienkam. Dôležité sú materiály, z ktorých sú dané sety vyrobené. Taktiež upriamte pozornosť na spojenie jednotlivých prvkov, povrchovej úprave a odporúčaniam na ich údržbu. Pohodlné používanie a vynikajúci dizajn idú ruka v ruke s funkčnosťou nábytku.

Ratanový nábytok je ideálnym riešením na záhradu

Všetky vyššie spomenuté vlastnosti má ratanový nábytok. Tento typ nábytku je veľmi vkusný. Ľahko zapadne do architektúry záhrady a dobre sa kombinuje s inými materiálmi napr. s drevom, textíliami, sklom. Dodá každej záhrade/terase krásu a eleganciu. Technoratan je inšpirovaný prírodným ratanom, vyrobený z vysoko kvalitného materiálu polyetylénu. Je ekologický, nezávadný pre životné prostredie a recyklovateľný. Technoratan je odolný voči vlhkosti, extrémnym teplotám a pod vplyvom UV žiarenia vám nevybledne. 

O tom čo v skutočnosti ratan je a aké druhy výpletu sú v ponuke, čo ovplyvňuje jeho cenu sa dočítate v článku : Ratanový nábytok – všetko čo o ňom potrebujete vedieť

 

Zahradny jedalensky nabytok sivy napoli

Bez ohľadu na veľkosť vašej terasy či záhrady a využitie, ratanový nábytok je správnou voľbou. Máme rôzne druhy záhradného nábytku v našej bohatej ponuke. Na výber sú záhradné zostavy s kávovým stolíkom alebo jedálenským stolom. Zostavy so stoličkami alebo pohovkami, či už rohovými alebo samostatnými. Predovšetkým, kým sa rozhodnete zakúpiť si ratanový nábytok si musíte položiť základnú otázku, ako ho budete prevažne používať? Posedením pri káve alebo pri nedeľnom obede? Nábytok si môžete vybrať z niekoľkých farebných variant, z rôznych druhov výpletu (plochého, polguľatého alebo kombinovaného).
Investícia do záhradného nábytku z ratanu je investíciou do kvality a vkusu na dlhé roky.

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *