Blog

Ako vybrať štýlovú komodu do obývačky?

Komoda1 e1675779080274

Každý z nás chce mať útúlný domov, ktorý zároveň pôsobí organizovane. Aby to tak mohlo byť, potrebujeme miesto na uloženie všetkého, od potravín cez oblečenie, až po rôzne dokumenty, ktoré potrebujeme niekde uskladniť.

Preto je veľmi dôležité vybrať nábytok, ktorý nie je len dekoratívny, ale aj funkčný. Práve takýmto kusom nábytku môže byť komoda.

Prečo potrebujete komodu?

Komoda je jeden z najštýlovejších kusov nábytku a takisto aj najfunkčnejších. Vysoká alebo nízka, úzka alebo široká, komoda sa dá využiť na mnoho spôsobov, nie len na uskladnenie oblečenia. Zmestí sa do nej množstvo malých predmetov, ktoré vám pomôžu poskytnúť čistejší a organizovanejší priestor.

Výhodou komody je, že ju môžete umiestniť do akejkoľvek miestnosti v domácnosti, do spálne, detskej izby, kúpelne, predsiene či obývačky.

Na čo sa zamerať pri výbere komody do obývačky?

Veľkosť

Medzi prvé kritériá, na ktoré treba brať ohľad pri výbere je veľkosť.

Veľkosť komody, ktorú si vyberiete, bude vo veľkej miere závisieť od toho, aká priestranná je vaša obývačka a na čo budete komodu používať. Ak je vaša miestnosť malá, vyberte si vysokú a úzku komodu, ktorá využíva priestor vertikálne a nevytŕča príliš ďaleko od steny. Nezabúdajte na to že pri úzkych komodách si treba všímať hĺbku, aby boli vaše zásuvky vhodné na to, čo do nich potrebujete uložiť.

Pred zakúpením komody zmerajte podlahovú plochu, ktorú máte k dispozícií, a uistite sa, že máte dostatok miesta na to, aby ste sa popri nej mohli voľne pohybovať, aby ste nenarážali do rohov.

Komoda 2 e1675779476515

Počet zásuviek a tvar 

Rozhodnutie o tom, koľko zásuvkovú komodu vybrať záleží od toho, koľko úložného priestoru potrebujete.  

V rámci jednej komody sa môžete stretnúť s tým, že má viac zásuviek rôznych rozmerov. Tento rozsah úložného priestoru môže byť užitočný, ak do tej istej komody ukladáte veľa rôznych predmetov.

Farba

Farba komody závisí od farebných kombinácií, ktorými je tvorená vaša obývačka. Farba môže mať obrovský vplyv na to, ako sa kus nábytku vyníma vo vašom priestore a ako vzájomne pôsobí s ostatnými kusmi nábytku v obývačke.

Prírodné tóny dreva sú ideálne na vytvorenie škandinávskeho alebo moderného vzhľadu, zatiaľ čo biela komoda sa hodí do každého štýlu. Každá z týchto možností má jedinečný uhol pohľadu, takže je potrebné určiť, ktorá z nich bude ladiť s vaším existujúcim štýlom.

Ďalšou možnosťou je kúpiť starú komodu a obnoviť ju. Jedným z trendov, ktorý sa často používa, je natrieť klasickú komodu výraznejšou farbou, ale zachovať opotrebované rohy.

Komoda biela dub city 02 e1675779537319

Materiál  

Posledným hľadiskom, na ktoré by ste sa mali pri výbere vašej komody zamerať je materiál, z ktorého je vyrobená.

Materiál, ktorý si vyberiete, môže mať priamy vplyv na celkový vzhľad vášho priestoru. Drevo je najbežnejším materiálom používaným na výrobu komôd a býva najobľúbenejšie vďaka svojej všestrannosti v širokej škále interiérov a taktiež vďaka jeho odolnosti.

Môžete si taktiež vybrať náhrady dreva, ktoré môžu napodobňovať drevený povrch, hoci nemusia byť také odolné ako masívne drevo.

Tmavé tóny dreva môžu dodať vášmu priestoru drámu, zatiaľ čo svetlejšie odtiene dobre fungujú v klasických interiéroch.

Tip: Použite komodu ako stojan pod TV

Niektoré komody do obývačky sú dostatočne dlhé na to, aby na nich mohla byť umiestnená TV a dokonale sa na tento účel hodia.

Ako bonus majú komody pod TV mnoho úložného priestoru, ktorý môžete využiť na odloženie filmov, hier či čohokoľvek iného.

Kora biela kk5 01 11 e1675779579539

Zadovážte si komodu do obývačky

Komoda môže zlepšiť a zútulniť vašu obývačku. Pred zakúpením novej komody však vždy zvážte zamýšľanú funkčnosť a to, ako sa bude hodiť k zvyšku nábytku v obývačke.

Na Letoss.sk ponúkame komody rôznych štýlov, materiálov aj veľkostí. Vyberte si z našej ponuky takú komodu, ktorá bude dokonale vyhovovať vašim potrebám a doplní váš obývací priestor.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *