Blog

Stolička do kuchyne: Akú vybrať, aby kuchyňa vyzerala moderne?

Stolička do kuchyne: akú vybrať, aby kuchyňa vyzerala moderne?

Kuchyňa či jedáleň je miestom, kde rodina trávi čas pri pomalých raňajkách, slávnostnom obede, ale aj po dlhých hodinách práce pri večeri. Právom je často označovaná ako srdce domova. Jej dizajn a to, aby ste sa v nej cítili dobre je preto veľmi dôležité. 

Ak preferujete moderný štýl kuchyne, inšpirujte sa našimi radami, ako vybrať jeden z najdôležitejších prvkov kuchyne: kuchynskú stoličku.

Na čo hľadieť pri výbere?

Myslite na účel

Prvý dôležitý krok pri výbere stoličiek do kuchyne: Musíte sa vážnejšie zamyslieť nad účelom vášho kuchynského sedenia. Účel pomôže diktovať štýl a rozmery stoličiek.

  • Ako často budeme sedieť v kuchyni?
  • Budeme pri každom jedle sedieť v kuchyni?
  • Bude k nám chodiť veľa priateľov na večere?
  • Je to miesto, kde budeme väčšinu času robiť domáce úlohy, hrať hry alebo tráviť voľný čas?

Pred kúpou nových kuchynských stoličiek je dôležité presne doladiť rozmery, aby všetko do seba dobre zapadalo a tí, ktorí si sadnú k vášmu jedálenskému stolu mali dostatok priestoru. Odporúčame zmerať výšku, šírku a dĺžku vášho stola.

Vyberte si materiál

Pri zariaďovaní kuchyne sa treba zamerať na vytvorenie príjemného prostredia, ktoré však nezanedbáva funkčnosť. V tomto ohľade je materiál, z ktorého sú stoličky vyrobené, veľmi dôležitý. 

Možnosti sú nekonečné: drevo, oceľ, hliník, polykarbonát alebo polypropylén, koža, umelá koža, ratan či mnoho ďalších. 

Uprednostňujú sa hygienické, praktické a ľahko čistiteľné výrobky, ako sú látky odolné voči škvrnám, drevo alebo kov s pridaným vankúšom pre pohodlnejšie sedenie.

Všimnite si nohy stoličky

Pred výberom kuchynských stoličiek je dôležité vziať do úvahy typ nožičiek, ktoré majú. Nohy z masívneho dreva a dubu, hoci sú odolnejšie, bývajú ťažšie a ťažšie sa s nimi pohybuje. Ľahšia alternatíva s kovovými nohami je omnoho ľahšia, ale nemožno ich stohovať.

Stolička do kuchyne: akú vybrať, aby kuchyňa vyzerala moderne?

Ktoré stoličky sú ideálne do modernej kuchyne?

Moderné štýly jedálenských stoličiek sa vyznačujú elegantnými líniami a čistými siluetami. Zatiaľ čo moderný štýl sa často zameriava na prirodzené blond drevo, skúste do svetlej miestnosti pridať nejaké čierne tóny dreva, aby ste vytvorili výrazný kontrast. Na doplnenie rovného dreveného jedálenského stola sa rozhodnite pre stoličky so zaoblenými, nízkymi operadlami.

 

Inšpirujte sa týmito jednoduchými tipmi, vďaka ktorým bude vaša kuchyňa pôsobiť moderne a štýlovo:

Minimalistický škandinávsky kúsok k okrúhlemu stolu

Okrúhly stôl a jednoduchý dizajn jedálne s neutrálnymi farbami, poskytuje moderný a uvoľnený priestor, ideálny pre rodinné stretnutia. Okrúhle stoly môžu vytvoriť pocit väčšej, dynamickejšej miestnosti a zároveň umožňujú ľuďom pomerne ľahko sa medzi sebou rozprávať. 

Jedálenská stolička Škandinávia je príjemnou voľbou do jednoduchého a minimalistického štýlu kuchyne. Nielen vďaka svojmu príjemnému vzhľadu v mnohých farebných kombináciach, ale aj parametrami, ako sú malá hmotnosť či skladnosť.

Moderné barové stoličky k ostrovčeku, ktorý je trendy

Navrhnite si modernú kuchyňu s dobre vyzerajúcim ostrovčekom, ktorý slúži aj ako barový pult a doplňte ju vkusnými barovými stoličkami. Sú elegantné, štýlové a perfektne sa hodia do kuchyne, ktorá má jednoduchý a príjemný dekor.

Vyberte si z bohatej ponuky stoličiek pre vysnívanú kuchyňu 

Stolička nikdy nie je len stolička. Je to miesto, na ktorom sa chceme cítiť príjemne, pohodlne, a kde chceme zažiť kopu krásnych chvíľ s našimi najdrahšími.

 

Prezrite si našu bohatú ponuku moderných stoličiek a zariaďte si každú časť kuchyne presne tak, ako ste si to vysnívali. Vaše sny radi premeníme na skutočnosť.

Stolička do kuchyne: akú vybrať, aby kuchyňa vyzerala moderne?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *