Blog

Spoznajte trendy obývacích stien na rok 2023

Spoznajte trendy obývacích stien na rok 2023

Obývacia izba je pravdepodobne najdôležitejšou miestnosťou v dome. Je to priestor, kde rodiny trávia väčšinu svojho spoločného voľného času a zabávajú sa s hosťami. Táto miestnosť by preto mala zabezpečiť, aby bola skutočne srdcovým miestom domácnosti, kde bude všetkým príjemne.

Spoznajte trendy obývacích stien na rok 2023

Ak teda hľadáte inšpiráciu na obývacie steny, ktoré budú všetci zbožňovať, prezrite si hlavné trendy, ktoré sa budú objavovať v nasledujúcom roku.

Drevo a obývačkové zostavy z masívneho dreva

Prírodné materiály sa v posledných rokoch na trhu skutočne presadili a mnohí si ich s obľubou vyberajú do svojich domácností. Prítomnosť technológie nás prinútila chcieť organické prvky viac ako kedykoľvek predtým. Nekonvenčné miesta, ako sú akcentujúce obývacie steny a stropy, obsahujú drevo. Kľúčovým nábytkom sú teraz drevené obývačkové zostavy.

Spoznajte trendy obývacích stien na rok 2023

Obývacia zostava z dreva prináša pocit tepla a prirodzenej textúry do každej obývačky. Obývačkové zostavy z javora, teaku, dubu a mahagónu sú známe svojou výnimočnou odolnosťou.

Drevené zostavy sú dostupné v rôznych odtieňoch a lakovaných povrchoch, ktoré zvýraznia váš interiér. Vyberte si tmavý povrch pre tradičný dizajn obývačky. Pre moderný či minimalistický dojem si vyberte naopak svetlý drevený povrch, ktorý pozdvihne celkový dekor vašej obývačky.

Moderné škandinávske prvky

Druhým trendom v obývačke roku 2023 sú škandinávske prvky. Tento štýl je o čistých líniách, jednoduchom dizajne a minimalistických farebných akcentoch. Od nábytku, dekorov až po interiéry, očakávajte v nadchádzajúcom roku veľa škandinávskych prvkov. 

Škandinávsky štýl pozostáva hlavne z bielych stien, drevených podláh, moderného nábytku v neutrálnej palete farieb a minimalistického dekoru. 

Je to preto, že škandinávske zimy sú tmavé, takže ľudia žijúci v týchto oblastiach zvyčajne využívajú vo svojich domovoch svetlé a svieže odtiene. Môžete zahrnúť biele, šedé a béžové tóny a prírodné materiály.

Jednou z najlepších vecí na škandinávskom štýle je, že sa perfektne hodí do veľkých vidieckych domov aj malých bytov. Jednoduchosť, prírodné prvky a funkčnosť sú tri kľúčové body v škandinávskych interiéroch.

Spoznajte trendy obývacích stien na rok 2023

Ak si chcete zariadiť obývačku podľa škandinávskeho štýlu, vyberte si modernú obývaciu stenu v neutrálnych odtieňoch bielej, prípadne skombinujte bielu farbu a drevo. Najčistejšia zo všetkých farieb, biela, je obľúbenou voľbou pre bytové zariadenie. Takáto obývacia stena dodáva priestoru atmosféru čistoty a sviežosti. S televízorom orámovaným v strede sa nástenná jednotka stáva tým správnym riešením pre veľký televízor, pričom stále poskytuje aj dostatok úložného priestoru.

Trendy farby pre rok 2023

Ako sme už vyššie spomenuli, neutrálne farby ako béžová, sivá, hnedá a biela nikdy nevyjdú z módy. 
V roku 2023 budú tieto farby rovnako populárne ako v predošlých rokoch.

Spoznajte trendy obývacích stien na rok 2023

Vytvorte si dizajnovú obývačku presne podľa predstáv  

Vylepšovanie domov najnovšími trendmi je vždy zábavné a vzrušujúce, ale vyžaduje si to aj správne plánovanie a navrhovanie. Ústrednou témou budúceho ročníka bude zameranie sa na jednoduchosť, funkčnosť a krásu prírody v miestnosti. 

Ak hľadáte moderné obývacie steny, ktoré by sa príjemne vynímali vo vašej obývačke, vyberte si z našej ponuky na Letoss.sk. U nás nájdete množstvo moderných prvkov, ktoré z vášho domova vytvoria príjemný a vkusný priestor, ktorý budete milovať.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *