Blog

Kreslo ušiak: Prečo sa preň rozhodnúť?

Kreslo ušiak: prečo sa preň rozhodnúť?

Kreslo s opierkami, inak nazývané aj ušiak, je perfektným kusom nábytku, ktorý rozjasní čitateľský kútik, vytvorí pohodlný priestor pred TV alebo poslúži ako oddychové kreslo v spálni. 

Kreslo ušiak: prečo sa preň rozhodnúť?

Ak uvažujete o kúpe tohto kresla, pripravili sme pre vás článok, v čom sa ušiaky líšia od iných typov stoličiek, prečo si vybrať práve tento typ kresla a na čo pri kúpe nezabudnúť.

Čo je kreslo ušiak?

Ušiakové kreslá, ktoré existujú už od konca 17. storočia, kombinujú praktickosť s pohodlím a tvoria živý doplnok do každého obytného priestoru. 

Ušiakové kreslá majú vysoké, pevné operadlo, „okrídlené“ boky a drevené nohy. Tieto druhy kresiel sa dodávajú v mnohých veľkostiach a štýloch, ale všetky majú spoločný jeden znak: opierky na ruky, vďaka čomu získali svoj názov ušiaky.

Prečo si vybrať kreslo ušiak?

Pýtate sa, prečo si vybrať ušiakové kreslo namiesto klasickej stoličky alebo taburetky na sedenie? Prinášame prehľad základných benefitov, ktoré ušiaky ponúkajú:

Dokonalý spoločník ku krbu

Kreslá ušiaky boli vyrobené tak, aby účinne zachytávali teplo z krbu a zároveň cez bočné krídla blokovali prievan. Ich umiestnenie ku krbu tak môže plne rozvinúť ich potenciál, a zahriať vás počas chladných zimných dní aj bez použitia centrálneho vykurovania.

Pohodlné sedenie

Vďaka nízkej výške sedadla, plne čalúneným a polstrovaným operadlám a priestrannosti je tento typ kresla jedným z najpohodlnejších dizajnov na trhu. 

Navyše, tento model sa často predáva aj s taburetom, ktorý ešte zvyšuje celkový komfort pri sedení.

Môžete ho umiestniť kdekoľvek v dome

Ušiaky môžu zdobiť nielen priestor pri krbe. Tieto kreslá môžu byť umiestnené v spálni, na verande, alebo ako pohodlný priestor na sledovanie TV.

Tieto kreslá je zároveň možné ľahko skombinovať s nábytkom, ktorý už v domácnosti máte. Každej miestnosti dodajú kreatívny a invenčný vzhľad.

Kreslo ušiak: prečo sa preň rozhodnúť?

Faktory, ktoré treba zvážiť pri kúpe ušiakového kresla

Pri kúpe ušiakového kresla existuje niekoľko rôznych faktorov, ktoré by ste pred jeho kúpou mali zvážiť. Patrí sem napríklad:

Aktuálny dekor domácnosti

Predtým, ako investujete do svojho nového kresla je dôležité, aby ste zvážili aktuálny štýl a výzdobu vášho domova. Vyberte si stoličku, ktorá bude dobre ladiť s celkovým štýlom domácnosti.

Ak je váš domov tradičný, vyberte si látky s potlačou a farbami, ktoré odrážajú tradičný štýl. Ak je naopak váš domov modernejší, rozhodnite sa pre tlmené farebné schémy, ktoré jednoducho zladíte s nábytkom.

Pohodlie

Pri nákupe ušiaka by malo byť hlavným cieľom pohodlie. Nájsť stoličku, ktorá je úplne pohodlná a dobre vás podopiera, je nevyhnutné, najmä ak na nej plánujete tráviť množstvo času. Dôležitá je aj funkčnosť, preto si skontrolujte veľkosť a výšku chrbtovej opierky, ako aj veľkosť krídel, aby ste sa uistili, že vyhovujú vašim požiadavkám.

Materiál

Pri výbere sa zamerajte aj na látku a čalúnenie kresla. Najlepšia látka pre kreslo ušiak bude závisieť od vašich špecifických potrieb a preferencií.

Napríklad, ak máte domáce zvieratá alebo malé deti, možno budete chcieť vybrať odolnú látku, ktorá si poradí aj s tekutinami a škvrnami.

Alebo v prípade, že hľadáte luxusný doplnok do domácnosti, môžete uprednostniť jemnejšiu látku, ako je zamat. Zamat sa používa v nábytku už desaťročia a dnes je obľúbený vďaka svojej luxusnej štruktúre a vzhľadu. Zvyčajne je vyrobený z hodvábu, vďaka čomu je mäkký a pohodlný, no zároveň poskytuje dlhú životnosť.

Kreslo ušiak: prečo sa preň rozhodnúť?

Vyberte si ušiak, ktorý splní vaše požiadavky

Kreslo ušiak je klasický, ale nadčasový kus nábytku. Bez ohľadu na štýl alebo typ sú tieto stoličky viac než len kusy nábytku – môžu dodať elegantný nádych každej miestnosti vo vašej domácnosti

Na Letoss.sk ponúkame pestrú škálu ušiakov, ktoré sa líšia dizajnom a cenami, aby si každý našiel dokonalý kúsok do svojej domácnosti. Neváhajte nás kontaktovať a v prípade potreby vám radi s výberom pomôžeme. 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *