Blog

Ako si vybrať skriňu do spálne

Skrina satnik scaled

Skrine sú jednou z najzákladnejších požiadaviek pri zariaďovaní vašej spálne. Šatníky, v ktorých sú uložené vaše obľúbené predmety a ktoré sa často nachádzajú v spálňach, sú najvýznamnejšími kusmi nábytku vo vašej domácnosti. V dôsledku toho by ste pri výbere skrine do spálne mali zvážiť svoje dlhodobé požiadavky na používanie. Na čo by ste teda mali myslieť pri kúpe? Ktoré otázky by ste mali riešiť, aby ste neskôr nemuseli žiť s následkami? Zosumarizovali sme pre vás najdôležitejšie otázky a odpovede, aby ste sa vedeli správne rozhodnúť.

Najlepšia skriňa do spálne

Spálňa je veľmi osobný priestor, kde môžete relaxovať a byť v pokoji. Neporiadok v miestnosti nikdy nemôže pôsobiť príjemne. Šatníková skriňa vám pomôže usporiadať úložný priestor a umiestniť užitočné predmety na jedno miesto. Hoci sa skriňa v spálni používa najmä na ukladanie oblečenia, môžete v nej uložiť aj posteľnú bielizeň, elektroniku, kozmetiku, knihy a doplnky.

Získanie priestrannej skrine vám pomôže zbaviť sa ďalšieho úložného nábytku, ako sú menšie skrinky a malá komoda, čo dodá vašej spálni čistý a uprataný vzhľad.

Pri výbere šatníka sa oplatí položiť si najprv niekoľko otázok, ako napr:

  • Koľko miesta potrebujem na svoje oblečenie?
  • Potrebujem ďalší priestor na doplnky?
  • Potrebujem skriňu pre seba alebo pre dve osoby?
  • Chcem mať na skrini výklopné, posuvné alebo dvojkrídlové dvere?
  • Dávam prednosť modernému alebo klasickému vzhľadu?
  • Chcem skriňu do spálne, ktorá sa môže „presťahovať“ so mnou v prípade potreby?
  • A nakoniec, čo ešte potrebujem, čo mi moja súčasná skriňa neposkytuje?

Moderna spalna city interier 1 e1677503798521

Úložný priestor

Požiadavky vašej izby môžu byť veľké alebo malé a výber skrine, pri ktorom vám zostane príliš veľa alebo príliš málo miesta, nesplní dobre svoj cieľ len tým, že si premyslíte rozloženie skrine. Ak máte veľa oblečenia, ktoré je potrebné zavesiť, je potrebná dobrá vešiaková plocha.

Možno budete chcieť zahrnúť police na ďalšie oblečenie, obuv v spodnej časti, kabelky, skrinky na kozmetické výrobky a doplnky a trezor na vaše cennosti. Ak sú vaše potreby pomerne jednoduché, môžete vynechať zásuvky a mať len to, čo potrebujete.

Matisa skrina biela intr 01. Png. 900x0 q85ss0 crop replace alpha fff. Jpg

Štýl spálňovej skrine

Po určení typu šatníkového priestoru, ktorý potrebujete, sa musíte rozhodnúť, či je pre vás ideálna voľne stojaca alebo kompletne vstavaná skriňa. Hoci sa voľne stojace skrine dajú bez námahy premiestňovať, nemusia ponúkať toľko úložného priestoru ako úplne vstavaná skriňa. Ďalšou vecou, ktorú si musíte premyslieť, je, či chcete skriňu do spálne s výplňou dverí alebo s posuvnými dverami. Výplne dverí sú bežné konštrukcie s delením.

Možno ich umiestniť do primerane veľkých miestností. Na druhej strane, posuvné dvere sú v súčasnosti pomerne obľúbené, pretože sa dajú namontovať aj do malých priestorov. Niektorí jednotlivci majú radi aj zrkadlo s jednými zo šatníkových dverí, pretože im pomáha vytvoriť ďalší priestor.

Romualda 180 lefkas cierna

Materiál

Pri výbere spálňovej skrine ste určite strávili nejaký čas zvažovaním koncepcie miestnosti. Ak sa vás to netýka, nič sa nestane, napriek tomu je šatníková skriňa, ktorá dopĺňa ostatný nábytok v spálni, vždy plusom. Opäť existujú ďalšie rôzne možnosti, ktoré treba zvážiť, napríklad materiál, z ktorého je skriňa vyrobená. Masívne drevo je starším typom šatníkovej skrine, ale môžete si vybrať aj drevotrieskové dosky v modernom a elegantnom „šate“. Tým ušetríte dosť peňazí, ktoré môžete použiť pri kúpe ostatného nábytku do spálne ako sú postele alebo nočné stolíky.

Doska skrine môže mať matný alebo vysoko lesklý povrch. Následne by ste mali zvážiť, ktorý z nich by vo vašom priestore vyzeral najlepšie. Uistite sa tiež, že je ľahká a má dlhú životnosť.

Spalnova zostava bafra interier 01. Png. 900x0 q85ss0 crop replace alpha fff. Jpg e1677502943247

Veľkosť skrine do spálne

Je naozaj ľahké nechať sa rozptýliť spálňovými skriňami s neuveriteľnou konštrukciou. Možno sa domnievate, že bude ľahko vyhovovať vášmu priestoru a bez váhania ju kúpite, aby ste po doručení a inštalácii zistili, že to tak nie je. Premerajte rozmery skrine, ako aj rozmery vašej miestnosti.

Vyhraďte pre kus nábytku priestor a zistite, či sa doň šatníková skriňa zmestí. V opačnom prípade budete plytvať miestom alebo vám nezostane miesto na nič iné. Ak si vyberiete kompletne vstavanú skriňu, celá práca bude prebiehať v rámci miestnosti a vy budete dobre oboznámení s rozmermi.

Vonkajší vzhľad

Medzi povrchové úpravy šatníkových skríň, ktoré sa používajú na ukladanie oblečenia, patrí laminát, dyha, akryl, farba, zrkadlo a farebné sklo. Vonkajší vzhľad je dôležitý, pretože je to jeden z kľúčových kusov nábytku, ktorý priťahuje pozornosť k dizajnu miestnosti. Vyjadruje a zlepšuje estetiku dizajnu miestnosti tým, že personalizuje priestor.

Rozloženie, rozmery, farba, povrch, štruktúra, kovanie, počet panelov a vonkajšia úprava skrine v spálni – to všetko spoločne vytvára sofistikovaný celkový vzhľad. Ak máte pútavý dizajn šatníkovej skrine, nepotrebujete v miestnosti žiadne iné dizajnové aspekty.

Provance biela sosna vesiakova skrina s2 zasuvkami s1d2s. Png. 900x0 q85ss0 crop replace alpha fff. Jpg

Vnútorné usporiadanie šatníkovej skrine

Ako sa hovorí, dôležité je to, čo je očiam neviditeľné. Nekupujte skriňu do spálne len na základe toho, ako vyzerá, bez toho, aby ste videli, čo je vo vnútri. Vnútorné usporiadanie, ktoré zahŕňa police na obuv, posuvné police, skrine s/bez zámkov, háčiky na košele/šatníky, závesy, zrkadlá a kľučky, určuje, ako môžete usporiadať svoje oblečenie, batožinu a iné veci, aby ste maximalizovali priestor.

Zvážte tiež hĺbku skrine. Súčasťou šatníka môže byť samostatný chránený trezor, vešiak na topánky, horné skrinky, tyče na odkladanie, zrkadlá po celej dĺžke, dokonca aj žehliaca doska.

City skrina

Funkčnosť šatníka v spálni

Veľa závisí od toho, koľko a aké typy odevov chcete mať v šatníku. Ak máte sto dlhých šiat, priestor na zavesenie môže byť dôležitejší ako priestor v zásuvkách. Ak hľadáte šatníkovú skriňu pre deti, možno budete potrebovať takú s mnohými zásuvkami na uloženie ich rôznych druhov oblečenia v odlišných častiach.

Ak chcete mať v miestnosti zrkadlo po celej dĺžke, vyberte si skrine so zrkadlami na dverách. Nezabúdajte ani na to, že zrkadlo je „superhrdina“, ktorý zvyšuje vnímanie hĺbky priestoru, vďaka čomu sa zdá byť väčší, a často sa používa v bytových dekoráciách. Ak túžite po zrkadlovej skrini do spálne, môže sa stať, že vaša miestnosť bude vyzerať väčšia, ako je. Nakoniec, vaše nápady a návrhy šatníkov v spálni musia dosiahnuť rovnováhu medzi estetickým a úžitkovým vzhľadom.

Satnik 1024x784

Spálňová skriňa cena

Okrem veľkosti, dizajnu a kvality šatníkovej skrine je ďalším dôležitým faktorom, ktorý treba zvážiť, cena. Pri vytváraní novej miestnosti alebo úprave starej majte na pamäti celý rozpočet. Potom si stanovte, koľko môžete minúť na kúpu ideálnej skrine do spálne pre váš domov bez toho, aby ste prekročili rozpočet. Vyberte si najlepšiu možnosť na základe krásy, funkčnosti a ceny návrhu vašej izby.

Skriňa do spálne je oveľa viac než len priestor na uloženie oblečenia a doplnkov. Je to kľúčový prvok nábytku vo vašej spálni a príležitosť vyjadriť svoj štýl. Či už hľadáte niečo klasické, elegantné alebo moderné, s naším širokým výberom krásnych skríň do spálne určite nájdete to, čo hľadáte. V ponuke máme kompletné spálne, ale aj samostatné skrine a úložné systémy.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *