Blog

Ako vybrať nábytok do predsiene

Predsien moratiz

Vstup do domu si rovnako ako všetky ostatné miestnosti zaslúži byť navrhnutý do najmenších detailov, od farieb stien cez osvetlenie až po všetky nábytkové doplnky. Tie dodávajú farbu a pomáhajú meniť vnímanie priestoru k lepšiemu, ako je to v prípade zrkadiel. Je ľahké pochopiť, že vstup do domu možno považovať za skutočnú vizitku alebo za prvý dojem, ktorý má hosť na náš domov, preto je nevyhnutné, aby čo najlepšie reprezentoval jeho štýl.

Z tohto dôvodu existuje mnoho nábytku do vstupnej haly prispôsobiteľného rôznym štýlom a rovnako rôznym priestorom z hľadiska veľkosti: moderný alebo dizajnový vchodový nábytok je základom z estetického a funkčného hľadiska, pretože nám umožňuje uložiť napríklad kľúče od auta alebo, ak je to možné, zavesiť kabát či klobúk po príchode domov.

Najlepší nábytok do predsiene

Prvý dojem sa počíta, a keď návštevníci prejdú vašimi vchodovými dverami, vaša predsieň je to prvé, čo uvidia, preto sa snažte, aby bola príjemným priestorom vďaka dobre zvolenému nábytku a doplnkom. Keďže chodby bývajú vo väčšine domov úzkymi priestormi, môžu sa ľahko zapratať topánkami, taškami a inými predmetmi. Trochu plánovania vám môže zabezpečiť čo najlepšie využitie priestoru.

Plánovanie priestoru

Pri kúpe akéhokoľvek nábytku je veľmi dôležité zmerať priestor, do ktorého sa bude nábytok hodiť, aby ste sa uistili, že sa tam zmestí. V predsieni je to ešte dôležitejšie, pretože priestor je zvyčajne menší a premávka vysoká. Pred kúpou akéhokoľvek nábytku si premyslite, ako ho budete zariaďovať.

Svetlé farby a dobré osvetlenie priestor zväčšia a dodajú mu príjemnú atmosféru. Premyslite si, čo chcete s priestorom robiť. Chcete ďalší úložný priestor alebo to bude skôr dekoratívny priestor s obrazmi a zrkadlami a s malým množstvom nábytku alebo bez neho?

Predsien 1024x710

Botníky a komody

Topánky, ktoré sa veľmi ťažko udržiavajú čisté a upratané, avšak sú nevyhnutné, aby boli rýchlo k dispozícií. Môžu zaberať veľa miesta a spôsobiť, že vstupný priestor bude vyzerať preplnený a neorganizovaný. Rozsiahly sortiment botníkov na topánky a komôd určite ponúka riešenie a vďaka veľkému výberu určite nájdete dokonalú odpoveď na svoje potreby.

V skutočnosti sa priamo v sortimente regálov a úložných jednotiek na obuv stretnete so zaujímavými a štýlovými spôsobmi uskladnenia obuvi, od lavičiek na topánky až po skrinky na topánky.

Botnik biela anabela e1677580826372

Predsieňové steny

Predsieňový nábytok s vešiakom je ďalším typom predsieňového nábytku, ktorý je špeciálne navrhnutý tak, aby bol praktický. Zvyčajne sa skladá zo zrkadla, malej poličky, prípadných zásuviek a vešiakov. Všetko na veľmi malom priestore. Samozrejme, nemali by sme očakávať kus nábytku, ktorý pojme viac ako 2 – 3 kabáty, inak by sa preťažil a ohrozil by svoju stabilitu. A niektoré majú aj miesto na dáždniky, topánky, tašky a obsahujú lavičku, na ktorú si môžete sadnúť, aby ste si pohodlne obuli a vyzuli topánky.

Londi sonoma

Lavice a taburety

Ak je vaša predsieň dostatočne široká, ideálne je ku vešiakovej stene zabezpečiť aj miesto na sedenie. Niektoré lavice a taburety poskytnú okrem sedenia aj praktický úložný priestor bez toho, aby ste museli zaberať drahocenný priestor v iných miestnostiach. V ponuke však máme aj dizajnové lavice, ktoré dodajú punc elegancie.

Zelena lavica mirila

Vešiaky

Samostatné vešiaky na chodbu majú tendenciu stať sa odkladiskom vecí, kabátov a iného haraburdia, ale správny dizajn môže pomôcť tento neporiadok odstrániť. Pri rozhodovaní o tom, ktorý štýl bude najlepší, zvážte tieto otázky:

  • Čo skladujete? Ak skladujete prevažne kabáty, hľadajte stojany s hlbšími háčikmi, ktoré zabránia ich zošmyknutiu. Ak potrebujete konštrukciu, ktorá pojme kabáty aj menšie doplnky, zvážte stojan, ktorý má háčiky na dvoch úrovniach alebo v rôznych výškach.
  • Koľko miesta máte k dispozícii? Obyvatelia s malým priestorom by mali zvážiť nástenný vešiak. Najstabilnejšie voľne stojace vešiaky majú zvyčajne veľké základne, ktoré zaberajú veľa miesta na podlahe.
    Ak však bývate v prenájme a nechce sa vám vŕtať diery do steny, voľne stojaci vešiak vám môže pomôcť udržať si zábezpeku. Nezabudnite si zmerať priestor, niektoré  vešiaky sú prekvapivo veľké.

Alan new vesiak biela

Zrkadlá

Zrkadlá sú ideálnym spôsobom, ako urobiť vašu predsieň svetlejšou a väčšou. Odrážajú svetlo a v našej ponuke nájdete veľkosti a vzory, ktoré sa hodia pre všetky interiéry. Zrkadlo je mocným nástrojom v interiérovom dizajne. Pri vstupe do domu môže odrážať svetlo a vytvárať ilúziu priestoru. Hľadajte zrkadlo, ktoré evokuje estetiku vašej miestnosti. Živý rám vo výraznom kovovom tóne by mohol dodať elegantný nádych.

Zrkadlo lemi

Konzolové stolíky

Áno, do predsiení je vhodný aj konzolový stolík. Je ideálny do predsiení, kde sa hodia jeho úzke rozmery, môže plniť niekoľko funkcií. Konzolové stolíky so zásuvkami sú ideálne na uskladnenie všetkých drobností, ktoré potrebujete pred odchodom z domu, ako sú kľúče, rukavice, peňaženky atď., a ich povrch ponúka ideálnu platformu na nápadné ozdoby, rodinné fotografie a vázy s kvetmi.

Nevan stolik

Materiál nábytku do predsiene

Rovnako ako pri inom domácom nábytku je možné vybrať si vstupný nábytok z masívneho dreva. Tento materiál má nesporné čaro, ako aj vlastnosti, ako je pevnosť a odolnosť. Na druhej strane je potrebné zvážiť zvýšenú cenu.

Ďalším veľmi používaným materiálom na výrobu vchodového nábytku je MDF alebo DTD. Názov pochádza z anglickej skratky, ktorá znamená stredne husté vláknité dosky. Tie sa získavajú spracovaním drevených vlákien, zvyčajne ihličnatých, jemných a rovnomerných, lisovaných a spájaných teplom a špeciálnymi živicami. Kvalitné laminátové dosky sú platnou alternatívou k masívnemu drevu, pretože umožňujú ušetriť ekonomicky aj z hľadiska ochrany lesov.

Naše nápady a tipy

Bez ohľadu na to, aká veľká je vaša predsieň, je to ideálny priestor na kreativitu. Využite kufor, kde môžete uskladniť napríklad zimné topánky v lete a tým budú prakticky upratané a mimo dohľadu.

Vďaka úzkym rozmerom sa v predsieňach môžu dobre uplatniť lavice a taburety. Dizajnová komoda môže tvoriť atraktívny prvok a zároveň ponúka plochu na kvety a fotografie.

Ak nemáte miesto na konzolový stolík, potom môže byť nočný stolík v blízkosti vchodových dverí užitočným miestom na odkladanie kľúčov, peňaženiek, vstupeniek a iných drobností. Dobrým nápadom môže byť aj dobre umiestnená stolička.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *