Blog

Jesenná výzdoba: 7 tipov ako svoju domácnosť naladiť na jeseň

Jesenna vyzdoba

Jeseň so sebou prináša jedinečnú atmosféru, v ktorej prevládajú teplé farby a nápoje spojené s nezameniteľnými večermi pri krbe. Myslíte si, že túto atmosféru môžete zažiť iba v ďalekých pohoriach a horských chatách? V tomto článku vám predstavíme 7 tipov ako svoju domácnosť môžete premeniť na jesennú oázu pokoja.

 1. Ozdobte svoj domov tekvicami
  Nemusíte ísť von a kúpiť tekvicu z obchodu – stačí vám pár tekvíc zo záhrady a niekoľko sviečok. Naaranžujte ich na stôl alebo ich zaveste na steny, poprípade do vašej záhrady, aby ste dosiahli krásny efekt.

  Použite niekoľko tekvíc ako vázy na kvety alebo ovocie (napr. jablká). V noci budú vyzerať skvele, keď budú osvetlené!
  Jesen vyzdoba
 2. Použite jesenné farby
  Jeseň je časom osláv, tak prečo nepreniesť tento pocit aj do vášho domova? Použite červenú, oranžovú a žltú farbu, aby ste vo svojej obývačke vytvorili hrejivú atmosféru, vďaka ktorej sa budete cítiť ako doma, aj keď vonku sneží!
 3. Zútulnite sa
  Jesenný večer neznamená, že vonku musí byť zima – len sa uistite, že váš domov je dostatočne teplý predtým, ako začnete zdobiť! Rozvešajte deky nad oknami alebo okolo stoličiek, aby ste vytvorili útulné zákutia, v ktorých si môžete po práci oddýchnuť. Alebo jednoducho pridajte vankúše a deky na pohovku, kde dodajú ešte väčšie pohodlie pre vás a vašich priateľov.
  Tempo-kondela tavau, pletená deka so strapcami, béžová/vzor, 150×200 cm
 4. Jesenné dekorácie
  Vychutnávať si šálku čaju pred krbom a pritom obdivovať farebné jesenné listy na stene alebo strope je jedna z najobľúbenejších jesenných činností. Môžete si to ľahko urobiť sami pomocou rôznych materiálov, ako sú suché listy, kvety, konáre, šišky alebo dokonca malé tekvice.
 5. Sviečky
  Nič nehovorí „jeseň“ tak ako sviečky! Na tento účel sú ideálne svietniky. Ak si ich chcete vyrobiť sami, jednoducho použite plechovky a na vrch pridajte pútavý dizajn! Ani samotné sviečky nemusia byť drahé – stačí si vybrať také, ktoré sa najviac hodia k vášmu štýlu!
  Sviecky 
 6. Drevený nábytok
  Ak máte v obývačke drevený nábytok, potom je to ďalší skvelý spôsob, ako vniesť do vášho domova jesennú atmosféru! Stačí pridať niekoľko farebných vankúšov alebo prehozov cez opierky a voilá – okamžite útulná atmosféra!
 7. Borovicové šišky
  Ako dekoráciu použite borovicové šišky – vyzerajú skvele naplnené ihličím alebo bobuľami a zavesené na konáre nad sviečkami alebo krbovou rímsou; sú tiež skvelou vianočnou dekoráciou!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *