Blog

Bytové doplnky a štýlové inšpirácie

Nancer v obyvacke 2

Možnosti premeny vášho domova pomocou bytových doplnkov sú nekonečné. Preto je najdôležitejšie zabezpečiť, aby ste kupovali len to, čo má vo vašej domácnosti zmysel. Ak hľadáte nápady na bytové doplnky, ktoré fungujú, máme pre vás dobré správy. V tomto sprievodcovi nákupom bytových dekorácií sme zhrnuli niektoré z najčastejšie kladených otázok spolu s tipmi a nápadmi, ako si vybrať ten najlepší štýl bytových dekorácií pre vaše súkromné priestory. Poďme sa do toho ponoriť.

Vyberte si správne doplnky do domácnosti

Predkladáme zoznam populárnych doplnkov bytových dekorácií, ktoré si môžete vybrať do svojich priestorov. Ak ste sa zasekli pri nápadoch na bytové doplnky, vždy si môžete vybrať z týchto položiek, ktoré vám pomôžu pri zariaďovaní a skrášľovaní domácnosti.

Svietidlá a lampy

Osvetlenie je skvelý spôsob, ako vytvoriť atmosféru a auru. Dodáva atmosféru, pomáha navodiť náladu a vyjadruje štýl. Stolové a stojacie lampy sú preto skvelými dizajnovými doplnkami na dodanie vizuálnej príťažlivosti a zníženie ostrých tieňov. Ponúkame moderný štýl.

Pokiaľ ide o rozjasnenie vášho domova, môžete si vybrať z troch funkcií osvetlenia: ambientné, pracovné a akcentové.

 • Ambientné osvetlenie – Ambientné osvetlenie dodáva jemnú a útulnú atmosféru a vytvára náladu a pocit v miestnosti.
 • Pracovné – sústredené osvetlenie, ideálne v praktickom priestore. Na malom priestore intenzívne pracuje, aby zlepšilo viditeľnosť a pomohlo vám vykonávať úlohy.
 • Akcentové – zvýrazňuje alebo kontúruje špecifické prvky v miestnosti, napríklad obrazy a ornamenty.

Stolova lampa anele

Hodiny

Aj keď sú hodiny primárne funkčné, môžu vytvoriť aj ten „wowʼ faktor. V závislosti od toho, aký štýl chcete dosiahnuť, môžu mať rovnaký vplyv ako akýkoľvek iný doplnok v domácnosti.

Nastenne hodiny 1024x683

Zrkadlá

Báječným nápadom na vytvorenie ilúzie väčšieho priestoru je strategické umiestnenie zrkadiel vo vašej domácnosti. Zrkadlá tiež pomôžu vytvoriť viac svetla a otvorenosti a sú skvelým dekoračným doplnkom, do ktorého treba investovať. Zrkadlá sú dekoratívne aj funkčné a slúžia ako štýlové akcenty pre každú miestnosť. Či už sa používajú ako umelecké dielo alebo na vrhanie odrazeného svetla do tmavého priestoru, možnosti sú nekonečné.

Odrážajte svoj štýl pomocou našich možností:

 • Nástenné zrkadlá – najobľúbenejšia voľba v skupine zrkadiel. Nástenné zrkadlá sa vyrábajú v širokej škále štýlov, tvarov a veľkostí. Či už sa používajú na praktické alebo dekoratívne účely, najlepšie vyzerajú umiestnené v spálni a v obývacej izbe, kde vytvárajú ústredný bod, poprípade na chodbe, kde prineskú prekvapivý moment a dokážu účelovo zaujať.
 • Podlahové zrkadlá – zvyčajne sa používajú ako výrazný prvok, pretože sú väčšie ako väčšina ostatných. Buď sú namontované na stojane, alebo voľne stoja pri stene a najlepšie sa hodia do spální alebo chodieb, kde potrebujete výhľad na celú dĺžku.
 • Toaletné zrkadlá – sú špeciálne navrhnuté na toaletný stolík, sú zvyčajne umiestnené na malom stojane, kde sa dajú otáčať, nastavovať a umiestňovať tak, aby ste sa mohli pozerať z rôznych uhlov.

Zrkadlo 1024x841

Vankúše a deky

Najjednoduchší spôsob, ako zmeniť náladu, atmosféru a energiu priestoru bez výrazných dizajnových zmien, je jednoducho vymeniť staré vankúše za nové. Vankúše ponúkajú cenovo výhodné dekoračné riešenie a zároveň vám pomôžu zaviesť novú farebnú paletu. Doplňte svoje nové vankúše našou ponukou príjemných prehozov a vyberte si svoju obľúbenú deku.

Lusen deka smotanova 02

Sviečky a difuzéry

Ak existuje niečo, čo v každej domácnosti pôsobí ako okamžité povzbudenie, sú to sviečky. Sviečky sú ideálne na vytvorenie útulnej a intímnej domácej atmosféry. Pridajte k nim aj difuzér, ktorý vám dodá povznášajúcu vôňu.

Difuzerr

Koberce

Koberec na plochu pôsobí ako výrazný prvok, ktorý sa okamžite stane ústredným bodom vašej miestnosti. Či už chcete vytvoriť ucelený vzhľad spojený s farebnou schémou miestnosti alebo útulný priestor na rozhovory, nejaké koberce by ste mali mať. Pri zvažovaní materiálov kobercov zhodnoťte, aká veľká je návštevnosť vašej miestnosti a podľa toho si vyberte. Medzi obľúbené materiály kobercov patria nylon a prírodné vlákna, ako je bavlna, juta a vlna.

Koberec modra biela esmarina typ 2 interieri 1

Rámy na fotografie

Rámčeky na fotografie môžu rýchlo pomôcť definovať osobnosť vášho domova, ale sú aj sofistikovaným doplnkom, ktorý pomáha reprezentovať ľudí žijúcich vo vašom dome.

Interier 1024x683

Izbové rastliny – prírodné alebo umelé

Jedno príslovie hovorí, že izbových rastlín nie je nikdy dosť. Rastliny dodajú vášmu domovu pokojnú a sviežu atmosféru – sú nevyhnutnou súčasťou vášho dekoratívneho arzenálu. Kvetináče môžete umiestniť na štýlový stojan na kvety.

Adite regal cierna 03 min e1678976570995

Podložky

Praktické a štýlové podložky sú jednoduchým spôsobom, ako aktualizovať výzdobu stola bez toho, aby ste museli veľa investovať. Sú pútavé a ľahko ich môžete mať na očiach po celý deň.

Na čo sa zamerať pri výbere bytových doplnkov?

Začnite rozpočtom

Toto je najkritickejší východiskový bod na vašej ceste za nákupom bytových dekorácií. Váš rozpočet môže byť taký veľký alebo taký malý, ako sa vám páči. Pri snahe pochopiť rozpočet sa poobzerajte po svojom dome, aby ste odhadli svoje potreby. Hľadáte niekoľko výrazných kúskov, ktoré ovládnu priestor – napríklad plošný koberec, veľké nástenné umenie alebo starý gobelín? Alebo hľadáte kombináciu menších kúskov, ako sú vankúše, rámy na obrazy, hodiny a sviečky, ktoré dodajú vašim priestorom peknú podobu?

Jednou z najlepších vecí na nákupe bytových dekorácií je, že nemusíte prepadnúť banku, aby ste si vytvorili vzhľad svojich snov. Je ľahké nájsť predmety a doplnky v rámci rozpočtu, za predpokladu, že ste správne vykonali prieskum. Viac než čokoľvek iné je tu skutočná príležitosť byť kreatívny pri nápadoch na dekoráciu domácnosti, najmä ak máte obmedzený rozpočet.

Dekoracia vazy 750x1024

Štýl zariaďovania domácnosti

Hľadáte spôsob, ako aktualizovať svoj domov, ale neviete, kde začať? Najlepší domáci dekor je ten, ktorý reprezentuje vás a estetiku, ktorú uprednostňujete. Existuje niekoľko štýlov interiérového zariadenia, z ktorých si môžete vybrať – od moderného, cez škandinávsky, industriálny, až po moderný. Dekódujeme niektoré z tých najobľúbenejších, aby sme vám pomohli urobiť správne rozhodnutia pre váš priestor.

Jednoduchý škandinávsky

Jednoduchý, ale hrejivý – estetika škandinávskeho interiéru voľne vychádza z dánskeho pojmu hygge – čo znamená útulný. Tento štýl dekorovania zahŕňa bývanie v jednoduchosti, čo ilustruje funkčný nábytok s prírodnými materiálmi, tradičné remeselné spracovanie a minimalistický štýl. Ak chcete interiéru dodať farbu, použite umelecké diela, prehozy z prírodných vlákien, kožušiny alebo jednotlivé kusy nábytku.

Interier obyvacka 1024x683

Industriálny a čistý

Inšpirovaný mestským loftom alebo skladovým štýlom – industriálna estetika je o surových nedokončených textúrach s odhaleným murivom, betónom a drevom. Myslite na vysoké stropy, kovové svietidlá a funkčný nábytok.

Tipy na nákup bytových dekorácií

 • Vyčistite a zbavte sa harabúrd

Vyhoďte prebytočné veci a poriadne vyčistite priestor, čo vám pomôže otvoriť miestnosť a mať lepší prehľad o tom, čo je potrebné na výzdobu priestoru. Usporiadanie neporiadku investovaním do políc a úložných košov je výborný spôsob, ako začať.

Interier boxy

 • Pred nákupom merajte

Ak je zakúpený výrobok príliš dlhý, krátky alebo sa nehodí do vášho priestoru, zbytočne vás to bude stáť veľa peňazí. Preto je nevyhnutné zmerať plochu alebo priestor, s ktorým sa chcete hrať. Predtým, ako sa vyberiete do obchodov alebo nakúpite online, zaznamenajte si rozmery na papier. Ušetríte si tak bolesť hlavy pri vrátení a opätovnom nákupe a pomôžete si ho zaobstarať správne hneď na prvýkrát a zakaždým.

 • Alternatívne výšky

Skvelým nápadom na zariadenie domácnosti je nakupovať kúsky s rôznou výškou, aby boli vaše priestory vizuálne atraktívne. Ak napríklad kupujete rámy, striedajte krátke, stredné a vysoké. Zvážte aj nákup výrobkov s rôznorodou paletou farieb, pretože to automaticky dodá vášmu priestoru svieži vzhľad a pocit.

 • Vyberte si kúsky alebo doplnky, ktoré rozprávajú príbeh

Chcete si vybrať premyslené dekoračné predmety, ktoré začnú konverzáciu, majú pocit, že patria k sebe, alebo majú čo povedať. Môžu to byť spomienkové predmety z ciest, drobnosti z blšieho trhu, umelecké diela, ktoré rozžiaria vaše nudné kúty, alebo dokonca predmety ako rámčeky na fotografie, obliečky na vankúše, stojany na knihy atď. Napríklad knihy sú vynikajúcim spôsobom, ako si štylizovať priestory. A tak je skvelý nápad vybrať si knihy s titulmi, ktoré vám pomôžu vyrozprávať váš príbeh.

 • Rozhliadnite sa po svojom dome

Často sa necháme uniesť snahou kúpiť nové dekoračné predmety a tak nám unikne príležitosť prepracovať staré a zabudnuté predmety v domácnosti, ktoré by si zaslúžili trochu vylepšiť. Pred nákupom sa porozhliadnite po svojom dome a zistite, čo môžete znovu použiť a využiť. Je to aj udržateľnejší spôsob života.

Kloe regal dub artisan i int

 • Vytvorte ústredný bod

Najlepší domáci dekor je ten, ktorý priťahuje pozornosť. Preto je dobrým východiskovým bodom investícia do jedného predmetu s veľkým účinkom v miestnosti. Môže to byť gobelín, obraz, kvetinová výzdoba, váza, koberec, vankúš alebo lampy – v podstate čokoľvek, čo vyhovuje vášmu štýlu. Pomocou tohto ústredného bodu môžete diktovať tému, štýl a náladu vášho bývania.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *