Blog

Ako si vytvoriť čitateľský kútik, o akom ste vždy snívali

Kniznica

Knižnica alebo čitateľský kútik je obľúbeným kútom každej domácej knižnice. Tento priestor je dôležitý najmä pre milovníkov kníh, ale každý domov si zaslúži útulné miesto na čítanie počas daždivých dní. Toto je návod, ako si navrhnúť a zariadiť svoj súkromný kútik pokoja na čítanie, či už v izbe alebo v obývačke.

Nájdite ideálne miesto

Prvým krokom k vytvoreniu čitateľského kútika je nájsť ideálne miesto. Nemusí to byť vyhradená miestnosť, ale musí to byť priestor, ktorý pôsobí súkromne a pokojne. Zároveň by to malo byť miesto, kde môžete stráviť hodiny bez toho, aby ste sa rozptyľovali.

Ak máte doma obľúbené zákutie, kde radi čítate, zvážte, či ho nepremeniť na svoj nový čitateľský kútik. Alebo možno existuje nevyužitý roh obývačky alebo kuchyne, ktorý by sa dal premeniť na pokojný čitateľský kútik len s niekoľkými vankúšmi a dekami na útulné posedenie.

Samozrejme, že potrebujete pohodlné sedadlo

Na čítanie je najlepšie kreslo alebo pohovka, pretože je pohodlnejšia ako obyčajná stolička a má opierky na ruky, ktoré môžete použiť ako podložky pod knihy, keď práve nečítate. Snažte sa nájsť také, ktoré má nízke operadlo, aby ste sa mohli oprieť a relaxovať. Tiež sa uistite, že nemá ostré hrany alebo rohy, ktoré by mohli poraniť hlavu alebo telo vášho dieťaťa.

Taburet, žltá/wenge, rufino new

Pridajte k mäkkému kreslu koberček a doplnky

Pridajte niekoľko vankúšov pre pohodlie a štýl. Zmiešajte ich s rôznymi textúrami a farbami alebo zachovajte neutralitu s úplne bielym dizajnom.

Dokončite svoj nový čitateľský kútik kobercom, ktorý dodá priestoru teplo a textúru. Ak sa cítite odvážne, môžete dokonca zvoliť odvážnu farbu, napríklad červenú alebo žltú! Potom už len pridajte niekoľko sviečok na dotvorenie atmosféry a pohodlne sa usaďte na staré dobré čítanie!

Koberec, sivý, 200×300, kavala

Poličky a regály na knihy sú povinnou výbavou

Keď už máte svoje dokonalé miesto na čítanie, je čas pridať nejaké police na knihy. Ak máte málo miesta, skúste ísť vertikálnou cestou s nástennými policami . Ak je priestoru o niečo viac zvoľte regály. Ak chcete pridať trochu farby, skúste použiť knižné police ako súčasť akcentovej steny v miestnosti.

Regál, biela, baki new typ 2

Osvetlenie je veľmi dôležité

Doplňte osvetlenie. Pri čítaní je dôležité dobré osvetlenie, preto sa snažte neumiestniť svoj čitateľský kútik do tmavého rohu miestnosti, ďaleko od okien alebo dverí, ktoré prepúšťajú do miestnosti prirodzené svetlo. Namiesto toho vytvorte príjemný priestor pridaním lampy alebo stropného osvetlenia v blízkosti miesta na čítanie, aby ste mohli regulovať jas v závislosti od toho, koľko svetla je k dispozícii v rôznych denných (alebo nočných) hodinách.

Kniznica svetlo

Čítanie môže byť veľmi relaxačné a príjemné – urobte si zo svojho čitateľského kútika únik!

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *