Blog

Škandinávsky štýl v interiérovom dizajne

1

Škandinávsky štýl v interiérovom dizajne je jedným z najobľúbenejších trendov posledných rokov. Charakterizuje sa minimalizmom, čistými líniami a prírodnými materiálmi. Jeho hlavnými znakmi sú svetlé farby, neutrálne tóny, príjemné a útulné prostredie a praktické riešenia.

Farby hrajú veľkú úlohu pri vytváraní škandinávskeho štýlu. V interiéroch dominujú svetlé odtiene bielej, béžovej a sivej. Tieto farby dodávajú priestoru svetlosť a vzdušnosť. Ak chcete pridať trochu farby, môžete pridať detaily v prírodných odtieňoch, ako je zelená, modrá alebo hnedá.

V tomto blogu sa pozrieme na niektoré konkrétne kúsky nábytku v škandinávskom štýle, ktoré môžu byť skvelou voľbou pre váš domov.

Kreslo s drevenými nohami

Kreslo s drevenými nohami je klasickým škandinávskym kúskom. Jeho jednoduchý dizajn a čisté línie robia z neho ideálnu voľbu pre moderné domy. Kreslo môže byť vyrobené z rôznych materiálov, ako je koža, textilné vlákno alebo vlna. Jeho drevené nohy pridávajú do interiéru prírodný prvok a príjemnú teplú atmosféru. Kreslo môže byť využité v obývacej izbe alebo pracovni.

2

Stoly so škandinávskym dizajnom

Stoly so škandinávskym dizajnom sú obvykle vyrobené z dreva a majú jednoduchý a čistý dizajn. Ich prirodzene príjemná farba a prírodné línie ho robia veľmi atraktívnym pre oči. Stoly a stolíky môžu byť štvorcové alebo obdĺžnikové a sú ideálne na rôzne príležitosti. Medzi obľúbené varianty patria písacie stoly, herné stoly, jedálenské stoly, servírovacie stolíky, nočné stolíky a nakoniec veľmi populárne toaletné stolíky. Do všetkých týchto kategórii nábytku sa dá zakomponovať minimalistický štýl a prírodný element, ktorý je pre škandinávsky štýl nábytku taký typický.

3

Skrinka s množstvom zásuviek

Skrinka s množstvom zásuviek je ďalším štýlovým kúskom škandinávskeho nábytku. Skrinka má obvykle čistý a jednoduchý dizajn, ale môže byť vyrobená z rôznych drevín. Skrinka poskytuje množstvo úložného priestoru na uloženie vecí. Zásuvky sú často malé, čo umožňuje usporiadať veci v rámci malého priestoru. Skrinka môže byť umiestnená v spálni, kde si dokážete vybrať z rôznych 1-dverových aj 2-dverových úložných systémov. Svoje miesto si nájde taktiež v obývačke, kde sa najčastejšie využívajú komody a obývacie steny s úložným priestorom. Vo vašej pracovni sa najlepšie budú vynímať regály a knižnice s minimalistickým štýlom v bielej alebo sivej farbe.

4

Pohovka s jemnou textúrou

Pohovka s jemnou textúrou je klasickým škandinávskym kúskom. Jeho minimalistický dizajn a jemné textúry robia z neho nenahraditeľný kúsok. Pohovka môže byť vyrobená z rôznych materiálov, ako je bavlna, vlna alebo textilné vlákno. Jeho jemné farby, ako sú biela, béžová alebo sivá, harmonicky zapadajú do väčšiny interiérov. Pohovka sa bude tešiť najväčšiemu obdivu v obývačke alebo spálni.

5

Drevená stolička s plastovým sedením

Stolička s plastovým sedením má jednoduchý a čistý dizajn a je vyrobená z dreva. Plastové sedadlo poskytuje príjemnú a teplú atmosféru do interiéru a jednoduchý dizajn stoličky zapadá do škandinávskeho štýlu. Stolička môže byť umiestnená v kuchyni pri jedálenskom stole alebo byť umiestnená voľne v priestore.

6

Všetky tieto kúsky nábytku sú len niektorými z mnohých možností v škandinávskom štýle. Svojou jednoduchosťou, prírodnými materiálmi a svetlými farbami vytvárajú útulné, vzdušné a harmonické prostredie, čo z nich robí ideálnu voľbu pre moderné domácnosti. Ak túžite po minimalistickom, elegantnom a funkčnom interiéri, mohol by byť škandinávsky štýl ideálnou voľbou pre vás.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *