Blog

Plechový záhradný domček do záhrady: Odhalíme Vám jeho hlavné benefity

Domcek na naradie jasper 7x8 tmavosivy 10

Plechový záhradný domček je praktické riešenie na uloženie rôznych predmetov a náradia v záhrade. Ide o stavbu z oceľových plechov, ktorá sa vyznačuje jednoduchou a rýchlou montážou. Na rozdiel od murovaných stavieb nevyžaduje základy ani náročné stavebné úpravy. Plechový domček je ľahký a prenosný.

Medzi hlavné výhody plechového domčeku patria:

– Jednoduchá inštalácia
– Odolnosť voči poveternostným vplyvom
– Nízka cena
– Variabilita veľkostí a tvarov
– Jednoduchá údržba
– Možnosti úpravy
– Bezpečnosť
– Rôzne možnosti využitia

V tomto článku sa pozrieme bližšie na jednotlivé výhody plechového záhradného domčeka a prečo je vhodnou voľbou pre vašu záhradu.

Jednoduchá inštalácia

Jedným z benefitov plechových záhradných domčekov je ich jednoduchá inštalácia. Na rozdiel od tradičných záhradných stavieb, plechové domčeky sa dajú ľahko zložiť a zmontovať bez potreby ťažkých strojov alebo špecializovaných remeselníkov.

Väčšina plechových domčekov prichádza už čiastočne zmontovaná z výroby. Stačí ich skrutkovať dokopy podľa priloženého návodu. Nevyžadujú betónované základy ani iné rozsiahle prípravné práce. Jednoducho ich možno položiť na existujúci povrch. Ak chcete, môžete pod ne položiť štrkový či pieskový podklad. Ale nie je to nevyhnutné.

Vďaka rýchlej a jednoduchej inštalácii je možné plechové domčeky ľahko presúvať či demontovať. Ak sa rozhodnete zmeniť usporiadanie záhrady, nebude problém domček rozložiť a zložiť inde. Rovnako môžete domček cez zimu rozobrať a uskladniť, ak nemá slúžiť celoročne.

Jednoduchá montáž a demontáž je veľkou výhodou plechových domčekov. Umožňuje flexibilné využitie a úpravy bez potreby stavebných zásahov.

Domcek3

Odolnosť voči poveternostným vplyvom

Plechové domčeky sú obzvlášť odolné voči nepriaznivému počasiu vďaka svojim materiálom. Na rozdiel od drevených domčekov, ktoré časom podliehajú vplyvu dažďa, snehu a slnka, plechové domčeky týmto vplyvom odolávajú omnoho lepšie.

Plech je mimoriadne odolný voči vode, preto plechové domčeky znášajú dlhodobé vystavenie dažďu a snehu bez následkov. Voda na plechu nezanecháva škvrny ani nespôsobuje koróziu. Farba na plechu je navyše upravená tak, aby odolávala UV žiareniu. Plechové domčeky preto nevyblednú ani po dlhšom pôsobení slnečného žiarenia.

Vďaka týmto vlastnostiam plechu môžu plechové záhradné domčeky odolávať extrémnym poveternostným podmienkam – dážď, sneh alebo silné slnko im vôbec neublížia. Plechové domčeky si udržia svoju kvalitu a vzhľad aj po rokoch. Sú preto ideálnou voľbou pre trvalé umiestnenie v exteriéri.

Nízka cena

Plechové záhradné domčeky sú veľmi dobrou voľbou pre ľudí s obmedzeným rozpočtom. Plechové konštrukcie sú oveľa lacnejšie ako porovnateľné drevené alebo murované stavby podobnej veľkosti.

Cena plechového domčeka závisí od jeho veľkosti a vybavenia, no aj menší záhradný domček začína približne na 400-500 eur. V porovnaní s drevenými alebo murovanými stavbami je to veľmi priaznivá cena. Navyše, montáž plechových domčekov je jednoduchá a rýchla, takže nepotrebujete najať drahých remeselníkov.

Lacná cena plechových domčekov ich robí ideálnou voľbou pre ľudí, ktorí chcú mať nejaké to úložné priestranstvo alebo dielňu v záhrade, no nechcú na to minúť priveľa peňazí. Plechové domčeky ponúkajú výborný pomer ceny a kvality. Poskytnú vám praktické využitie za rozumnú cenu.

Variabilita veľkostí a tvarov

Plechové domčeky do záhrady sú dostupné v rôznych veľkostiach a tvaroch, vďaka čomu si každý zákazník môže vybrať presne podľa svojich predstáv a potrieb. Či už hľadáte menší domček na uskladnenie náradia alebo väčší záhradný dom ako miesto na oddych, určite nájdete vhodný model.

Plechové domčeky sú často dostupné v štandardných rozmeroch ako 2×2 metre, 2×3 metre, 3×3 metre a podobne. Ak však potrebujete špeciálny neštandardný rozmer alebo tvar, väčšinou je možné si takýto domček nechať vyrobiť na mieru. Stačí kontaktovať predajcu a dohodnúť požadované parametre.

Okrem štvorcových a obdĺžnikových tvarov existujú aj domčeky s valcovitou, kužeľovitou alebo inou strechou. Opäť záleží len na predstavivosti a vkuse zákazníka. Vďaka flexibilite vo výrobe je možné prispôsobiť plechový domček tak, aby dokonale zapadol do konkrétnej záhrady.

Takže ak hľadáte záhradný domček, ktorý bude presne zodpovedať vašim požiadavkám, určite zvážte možnosť plechového domčeka. S jeho variabilitou tvarov a veľkostí určite nájdete ten pravý pre vašu záhradu.

Domcek2

Jednoduchá údržba

Na rozdiel od dreva alebo muriva, plech nevyžaduje takmer žiadnu údržbu okrem príležitostného čistenia.

Plechový domček odolá dlhodobo vplyvom počasia bez nutnosti maľovania či iných úprav. Stačí ho občas umyť bežnými čistiacimi prostriedkami a príležitostne skontrolovať, či sa niekde netvorí hrdza.

Plech je v podstate bezúdržbový materiál. Nepotrebuje žiadne špeciálne ošetrovanie, brúsenie či iné úkony, ktoré si vyžadujú drevo alebo kameň. Jednoducho ho umyjeme a hotovo.

Táto minimálna náročnosť na údržbu je veľkou výhodou plechových domčekov. Môžete si ich jednoducho inštalovať a potom sa o ne v podstate vôbec nestarať. Pridajú vášmu domu či záhrade štýlový prvok bez nutnosti neustálej starostlivosti.

Možnosti úpravy

Plechové domčeky sa ľahko prispôsobujú Vašim predstavám. Môžete si vybrať z mnohých možností úpravy a personalizácie.

Keďže sú vyrobené z pozinkovaného plechu, dajú sa bez problémov natrieť akoukoľvek farbou podľa Vášho výberu. Stačí použiť vhodný náter na kov. Týmto spôsobom môžete prispôsobiť vzhľad domčeka farbám Vášho domu alebo záhrady.

Okrem natierania je možné plechový domček polepiť samolepiacou fóliou. Tá je dostupná v neprebernom množstve vzorov a farieb. Od jednoduchých uni farieb až po drevené dekory či tehlové motívy. Fólia chráni povrch pred koróziou a zároveň skrášli vzhľad.

Ďalšou možnosťou je obloženie domčeka drevom alebo inými materiálmi. Prípadne jeho čiastočné alebo úplné zakrytie popínavými rastlinami. Vašej fantázii sa medze nekladú.

Plechový domček si tak môžete prispôsobiť presne podľa Vašich predstáv a vkusu. Zvonku aj zvnútra bude ladiť s dizajnom Vášho domu či záhrady.

Domcek

Bezpečnosť

Plechové domčeky sú bezpečnou voľbou pre záhradu z viacerých dôvodov. Plech je nehorľavý materiál, takže nepredstavuje riziko vzniku požiaru tak ako drevené stavby.

Plechové konštrukcie sú stabilné a odolné voči poveternostným podmienkam, takže nehrozí zrútenie či pád častí stavby, čo by mohlo spôsobiť zranenie. 

Vďaka použitiu kvalitných materiálov a stabilnej konštrukcii predstavujú plechové záhradné domčeky bezpečnú a spoľahlivú voľbu pre celú rodinu bez rizika zranenia. Poskytujú bezpečný priestor na uskladnenie vecí.

Možnosti využitia

Plechové záhradné domčeky ponúkajú širokú škálu využitia. Vďaka svojej odolnosti a variabilite sa dajú použiť na množstvo účelov. Medzi typické využitia patria:

Sklad na náradie a záhradné potreby – Plechový domček poskytuje dokonalé miesto na bezpečné uskladnenie všetkého potrebného náradia, hnojív či iných pomôcok využívaných v záhrade. Tiež ich chráni pred poveternostnými vplyvmi.

Dielňa či kutilský kútik – V domčeku sa dá jednoducho zriadiť aj malá dielňa či pracovný kútik na rôzne kutilské práce ako opravy či výroba drobných predmetov. Stačí len doplniť vnútorné vybavenie.

Ihrisko pre deti – Menšie plechové domčeky ponúkajú skvelý priestor na detské ihrisko. Deti ocenia úkryt či domček na hranie. Dá sa vybaviť hračkami, nábytkom, pieskoviskom.

Letná kuchyňa – Väčší domček je vhodný aj na letnú kuchyňu či jedáleň. Ponúka príjemný tienistý priestor a ochranu pred nepriaznivým počasím.

Plechový domček do záhrady tak ponúka široké možnosti využitia podľa potrieb a fantázie majiteľa. Jeho variabilita umožňuje prispôsobiť ho na rôzne účely.

Domcek na naradie hnedy oregon 9x4 5

Záver

Z plechových záhradných domčekov ťaží množstvo spokojných majiteľov . Tieto praktické stavby ponúkajú niekoľko benefitov:

Jednoduchá inštalácia – Na rozdiel od drevených alebo murovaných stavieb, plechové domčeky je možné postaviť za pár hodín. Stačí ich skrutkovať na pripravený základ. Ich montáž nevyžaduje špeciálne zručnosti.

Odolnosť voči poveternostným vplyvom – Plechové domčeky sú vyrobené z pozinkovaného plechu, ktorý je vysoko odolný voči vode a teplotným výkyvom. Potrebujú minimálnu údržbu.

Nízka cena – Cena plechových záhradných domčekov je nižšia ako pri drevených či murovaných stavbách. Navyše pri nich odpadá potreba základov.

Variabilita tvarov – Plechové domčeky je možné vyrobiť v rôznych veľkostiach i tvaroch. Prispôsobia sa tak potrebám majiteľa.

Jednoduchá údržba – Na údržbu plechových domčekov stačí občasné umytie a náter. Nevyžadujú takmer žiadnu starostlivosť.

Preto ak zvažujete stavbu v záhrade, odporúčame zvážiť práve plechový domček. Ponúka množstvo benefitov za rozumnú cenu. Určite oceníte jeho praktickosť a nenáročnosť.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *