Blog

Ako si vybrať ideálny stôl na každú príležitosť

Stôl hl

Či už sa zúčastňujete na mnohých večierkoch, alebo len hostíte svoju rodinu počas sviatkov, pri výbere stola treba brať do úvahy veľa vecí. Nižšie uvádzame niekoľko faktorov, ktoré by ste mali mať na pamäti pred výberom.

Jedálenské stoly

Jedálenský stôl je ústredným prvkom vašej jedálne. Je to miesto, kde sa stretávate s rodinou a priateľmi, oslavujete sviatky a vychutnávate si spoločné jedlá. Či už hľadáte jednoduchý stôl do domácnosti alebo formálnejšiu jedálenskú súpravu, na výber máte množstvo štýlov.

Existujú dva typy jedálenských stolov: okrúhle a obdĺžnikové. Okrúhly stôl sa hodí do malých priestorov, zatiaľ čo obdĺžnikové stoly sa lepšie hodia do väčších miestností.

V prípade menších priestorov vyskúšajte rozkladací jedálenský stôl, ktorý ponúka viacero miest na sedenie bez toho, aby vo vašej domácnosti zaberal príliš veľa miesta. Rozkladacie jedálenské stoly sa dodávajú v okrúhlych aj obdĺžnikových tvaroch, takže si ľahko nájdete taký, ktorý bude vášmu priestoru najviac vyhovovať!

Jedalensky stol general

Konferenčné stoly

Konferenčný stolík je ústredným prvkom každej obývačky. Je to miesto, kde sa stretávajú priatelia a rodina, aby si vychutnali jedlo, sledovali televíziu alebo sa len tak rozprávali pri nápojoch. Veľkosť a tvar konferenčného stolíka, ktorý si vyberiete, by mali závisieť od jeho umiestnenia.

Ak bude stolík uprostred miestnosti, mal by byť dostatočne veľký na to, aby sa okolo neho mohli všetci pohodlne usadiť. Niektorí ľudia dávajú prednosť menším stolíkom, pretože vyzerajú elegantnejšie a ľudia sa okolo nich ľahšie pohybujú. Ak chcete veľký stôl, zvážte kúpu dvoch menších, ktoré sa dajú v prípade potreby posunúť k sebe poprípade do seba.

Váš konferenčný stolík by mal dopĺňať váš ostatný nábytok, ako aj zapadnúť do celkovej dekoratívnej schémy. Ak máte napríklad v dome veľa skla (alebo uvažujete o jeho pridaní), stolíky so sklenenou doskou sa budú dobre hodiť k týmto kúskom. Ak nechcete sklo, ale napriek tomu chcete stolík v štýle zdvižnej dosky, existujú možnosti vyrobené z dreva alebo kovu, ktoré majú pod sebou skrytý úložný priestor na odkladanie časopisov alebo iných predmetov, keď sa nepoužívajú.

Konferencny stolik iklin

Barové/kaviarenské stoly

Nie každý z nás má možnosť zariadiť si veľkú kuchyňu a jedáleň, v ktorej by sme mohli usadiť viacero hostí. Ak je vaša kuchyňa malá, zrejme si z nej nechcete uberať ďalší priestor pre veľký jedálenský stôl a stoličky. Keď chcete vyriešiť tento problém s malým priestorom máme pre Vás riešenie. Stačí keď správne rozmiestnite nábytok v malej kuchyni a nájdete v nej miesto na barový stôl alebo pultbarové stoličky. Nezaberú veľa miesta a zároveň vytvoria osobitný priestor na jedenie. Nemusíte tak už obedovať v obývačke pred telkou, ale v kľude v kuchyni.

Barový stôl, dub sonoma, austen

Ak chcete nájsť ten správny stôl, zvážte priestor, ktorý máte k dispozícii, počet osôb, pre ktoré má byť stôl vhodný, a svoje rozpočtové obmedzenia. Vaše rozhodnutie môže ovplyvniť aj váš osobný štýl, preto ho tiež zohľadnite.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *